| Duurtijd | 14 dagen |
|---|---|
| Prijs vanaf | € 4.495/per persoon Bekijk alle prijsinfo |
Inbegrepen
- Retourvluchten vanuit Brussel
- Regionale vluchten
- Accommodaties & maaltijden
- Verplaatsingen & excursies
| Duurtijd | 14 dagen |
|---|---|
| Prijs vanaf | € 4.495/per persoon Bekijk alle prijsinfo |
Inbegrepen
Avontuurlijk, een echte trendsetter en verzot op Latijns-Amerika? Dan staat deze reis uiteraard al een tijdje op jouw bucketlist te pronken. Exotische vruchten, heerlijke koffie aroma’s, een bijzonder boeiende geschiedenis en een prachtig samenspel tussen de majestueuze Andes en de relaxte Caraïben nemen je mee op een 14-daagse ontdekking. Kan je maar niet kiezen tussen natuur en cultuur? Voor jou is deze rondreis het perfecte compromis.

Vandaag stap je op het vliegtuig richting Bogotá! In deze bruisende hoofdstad word je meteen naar het hotel gebracht om er te genieten van een vrije avond. Tijd dus om je onder te dompelen in al het lekkers wat Colombia te bieden heeft. Wat dacht je van een heerlijke empanada en een glaasje Colombiaanse rum à la Dictador als afsluiter?

Vandaag kies je zelf hoe de dag eruitziet! Breng een bezoek aan de kleurrijke wijk La Candelaria, fotografeer het oude stadscentrum met tal van prachtige gebouwen en spring binnen in enkele wereldberoemde musea. Vergeet zeker niet een kijkje te nemen op de Cerro Monserrate. Krijg je niet genoeg van deze verrassende stad? Wandel langs de prachtige graffititekeningen die overal het kleurenpalet van de stad aanvullen of bezoek een van de vele lokale markten.
Na het ontbijt pak je opnieuw je koffer in en neem je een binnenlandse vlucht naar de koffieregio, ook Eje Cafetero genoemd. Geniet van de uitzichten op de Cordillera Occidental en Central, opsplitsingen van de Andes in het belangrijkste koffieproducerende gebied van Colombia. Kom tot rust in je haciënda, ga wandelen, fietsen of paardrijden.

Vroeg uit de veren, want vandaag verken je uitgebreid de koffieregio! Je start de dag met een bezoek aan het slaperige dorpje Filandia, vaak ten onrechte overschaduwd door het populaire Salento. Wandel door de koloniale straatjes van het dorp en beklim het uitkijkpunt waar je in de verte de besneeuwde vulkaantoppen van Parque Nacional Natural Los Nevados kan bewonderen. Na een traditionele lunch en een bezoek aan een atelier van handgevlochten manden, zet je de tocht verder naar Salento. Hier stap je in een typische Willys Jeep op weg naar de Valle de Cocora, een natuurfenomeen om niet snel te vergeten. Je gespecialiseerde ecogids neemt je mee door de groene vallei vol met iconische waspalmen, de hoogste palm ter wereld! Eenmaal terug in Salento maak je nog een tour doorheen de straatjes met de witgekalkte paisahuizen en kleurrijke balkons vooraleer terug te keren naar de haciënda.
Wist je dat Colombia op de tweede plek van de grootste koffieproducerende landen ter wereld staat? Net na Brazilië neemt Colombia trots deze plaats in. Tijdens een bezoek aan een traditionele koffieboerderij neem je een kijkje op de koffieplantages van een mooie finca en leer je meer over het proces van bes tot kopje. Uiteraard mag een bezoekje aan de zogenoemde beneficiadero niet ontbreken, de plaats waar de pas geoogste koffiebonen worden gewassen, geschild en gedroogd. Maak je geen zorgen, want ook een uitgebreide proeverij van de vers gebrande koffie staat op jouw programma.
Vandaag ruil je het groene landschap in voor het stadsleven: je neemt een binnenlandse vlucht naar Medellín, de stad die zich opnieuw heeft uitgevonden. Ooit een van de gevaarlijkste steden ter wereld, maar nu uitgegroeid tot misschien wel de meest innovatieve plek op aarde. Je verblijft in de wijk El Poblado, waar je struikelt over de vele hippe (salsa)bars en restaurants.
Geniet van een vrije dag in de stad van de eeuwige lente en ontdek de verschillende buurten van deze stad met zijn levendige geschiedenis. Ook kan je je wagen aan een bandeja paisa, een reuzenmaaltijd typisch voor de streek. Of je brengt een bezoekje aan de Jardín Botánico de Medellín en het museum Casa de la Memoria. Liever begeleid op pad? Neem dan deel aan de optionele exursie om deze stad van contrasten te ontdekken.

Opnieuw geniet je van een vrije dag! Liever wat meer avontuur vandaag? Neem dan deel aan de optionele exursie en trek dan richting Guatapé en El Peñol waar je de meer dan 200 meter hoge granieten monoliet kan beklimmen terwijl je geniet van een adembenemend uitzicht op het omliggende meer met stuwdam en de bergen.
Na het ontbijt ruil je het bergachtige landschap in voor de Caraïbische laaglanden en neem je een binnenlandse vlucht naar Santa Marta. Dit badplaatsje ligt aan de Sierra Nevada de Santa Marta, het hoogste kustgebergte ter wereld dat met haar majestueuze toppen het oosten van de stad kleurt. Je verblijft nabij Palomino, waar zandstranden en uitgestrekte koraalbanken zorgen voor een idyllische omgeving.
Uitslapen en laat ontbijten, relaxen aan het strand of Tayrona Nationaal Park bezoeken? Het kan allemaal, want vandaag kies je zelf hoe de dag eruit ziet! Zin in avontuur? Neem deel aan de optionele excursie waarbij je de Don Diego rivier rivier afdobbert.
Na het ontbijt verlaat je het departement Magdalena. Onderweg kom je voorbij de Ciénaga Grande de Santa Marta, een gebied dat het belangrijkste ecosysteem ter wereld herbergt: de mangroven. Eenmaal aangekomen in Cartagena de Indias word je al snel betoverd door deze wondermooie stad die uit een sprookje lijkt te komen. Koloniale gebouwen, kleine pleintjes, verborgen patio’s met fonteinen, kleurrijke bloemen en joviale Colombianen maken van je verblijf een onvergetelijke ervaring.
Geniet van een vrije dag om deze veelzijdige stad te verkennen! Bewonder de vele muurschilderingen op straat en drink een vers fruitsapje bereid door de in Afrikaanse jurken geklede Palenqueras. Wist je dat er wereldwijd zo’n 70 soorten mangroven bestaan, en dat Colombia er maar liefst 7 herbergt? Neem deel aan de optionele excursie naar de mangroven van La Boquilla (p. 47), waar je per kano door de kronkelende waterwegen vaart, omringd door weelderige natuur en lokale vissersgemeenschappen. Een bijzondere ervaring die natuur, cultuur en rust samenbrengt.
Na het ontbijt geniet je nog van wat vrije tijd in deze prachtige stad. In de namiddag neem je een transfer naar de luchthaven van Cartagena voor je internationale vlucht naar Brussel.
Je landt in Brussel en geniet nog na van een fantastische reis!
Prijzen zijn per persoon voor een verblijf voor twee personen in een tweepersoonskamer.
Prijzen vanaf:
€ 4.495
per persoon
€ 5.195
per persoon
€ 6.395
per persoon